Najlepsze zegarki dla dzieci

Najnowsze wiadomości branżowe

Każde dziecko powinno mieć zegarek i się na nim znać, to wiemy wszyscy. Możemy jednak naukę godzin na tarczy zegarka dziecku ułatwić poprzez zakup odpowiedniego, przystosowanego do ich wieku modelu. W przypadku starszych dzieci możemy zaopatrzyć ich w model będący uzupełnieniem ich codziennych stylizacji do tego taki, który jest bardzo praktycznym z punktu widzenia rodzica gadżetem…

Dzieci naprawdę szybko się rozwijają!

Tempo rozwoju dzieci potrafi naprawdę zaskoczyć. Odwiedzając gościnnie przedszkole, możemy się dowiedzieć że dzieci już od maluchów mają przeprowadzane bardzo stymulujące i trudne zajęcia, nawet z robotyki. Dzieci nie mają problemu z nowinkami technologicznymi. Obsługa smartfona czy komputera jest u nich naturalna. Nauka tarczy zegarka oraz znajomość pojęcia czasu, godziny i minut także odbywa się już w wieku przedszkolnym. Dlatego możemy myśleć już o zakupie zegarka dla dziecka, nawet 6 latka.

Czym różni się zegarek dla dziecka od tego dla dorosłych?

Wielu dorosłych traktuje zegarki bardziej w kategorii biżuterii. W przypadku zegarka dziecięcego oczywiście może on stanowić modny, ładny dodatek jednak musimy wziąć pod uwagę zdecydowanie więcej czynników oprócz wyglądu. Po pierwsze wyraźne cyfry – w zegarkach dla dorosłych cyfry często są zastępowane przez punkty wykonane np. z cyrkonii, jednak odczytanie godziny jest dla nas możliwe, ponieważ posiadamy wprawę. Dziecko, które dopiero zaczyna przygodę z zegarkami, potrzebuje oznaczenia cyframi wszystkich godzin, do tego powinny one być kontrastujące z kolorem tarczy- w ten sposób są widoczne i trudniej o pomyłkę. W tym wypadku idealnie sprawdzi się zegarek Ice Watch ICE OLA KIDS 014427, dostępny w różnorodnej kolorystyce, pasującej zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.

A może coś elektronicznego?

Dla małego fana czy fanki gadżetów elektronicznych idealne będą zegarki elektroniczne dla dzieci, które oprócz podstawowej funkcji odmierzania czasu, posiada także wiele innych. W tej kategorii od stosunkowo niedługiego czasu królują smartwatche, które posiadają bardzo dużą ilość dodatkowych aplikacji, można się nawet pokusić o stwierdzenie, że są miniaturowymi komputerami na naszych nadgarstkach. Część z nich przystosowana jest także do potrzeb mniejszych użytkowników np. zegarek RUBICON SMARTWATCH Damski Bluetooth złoty na czarnym pasku, czy zegarek RUBICON SMARTWATCH Damski Bluetooth srebrny na białym pasku. To cudo techniki wskaże godzinę, oprócz tego dopilnuje, by dziecko nie przeoczyło już telefonu czy wiadomości od nas, ponieważ w przy każdym połączeniu wykonanym na telefon syna czy córki zegarek na nadgarstku będzie wibrował. Do tego sprawdzi jakość ich snu, policzy kroki – nasze dziecko dzięki temu zorientuje się, ile tak naprawdę rusza się w ciągu dnia i czy to nie jest za mało. Może być zabrany wszędzie, ponieważ jest wodoodporny, a możliwość samodzielnego regulowania bransoletki pozwoli dopasować jej obwód także do szczupłego, dziecięcego nadgarstka.

Kupno zegarka dla dziecka może okazać się bardziej skomplikowane, niż się to wydaje. Dla młodszego z pewnego punktu widzenia lepiej nada się zegarek tradycyjny, który pomoże w nauce odczytywania godzin. Starsze dzieci natomiast, na pewno docenią te bardziej zaawansowane modele, posiadające więcej funkcji.

Najnowsze wpisy